Recepty z chleba, o kterých jste do teď neslyšeli

Chléb kupujeme pravidelně, několikrát týdně, protože co je lepší, než čerstvý měkký chléb ke snídani? Protože se nám ho ne vždy podaří spotřebovat celý, zůstane v chlebníku, ztvrdne, chytí plíseň a putuje do odpadkového koše. Jak se této situaci vyhnout? Stačí se naučit, jak ho spotřebovat, dále ho použít a také ho správně uskladnit.

Co s větším množstvím chleba?

Pokud jste koupili chléb a určitě víte, že ho nestihnete zpracovat, tak ho dejte jednoduše zmrazit. Až ho budete potřebovat, máte ho hned po ruce. Pokud je chleba již tvrdší, ale není plesnivý, nechte ho vysušit a umelte ho na strouhanku. Tvrdý chléb můžete také jednoduše proměnit v krutony do polévky – malé kousky chleba podle chuti okořeňte a osmažte na trošce oleje.


Chlebové placky se šunkou

Chléb, který vám zůstal, nakrájejte na malé kousky. Stejně tak nakrájejte cibuli, šunku nebo salám a tvrdý sýr. Vajíčka rozmíchejte spolu se solí, pepřem, bazalkou a majoránkou. Vše spolu smíchejte do jedné směsi a na rozpálené pánvi pečte chlebové placky, které chutnají nejlépe ještě teplé. 


Topinky trochu jinak

Všichni známe klasické chlebové topinky opečené na oleji a potřené česnekem. Takovou topinku si ale můžete připravit i jako italskou bruschettu s čerstvými rajčaty a bazalkou. Příprava je úplně jednoduchá – chléb potřeme olivovým olejem a opečeme do zlatova. Rajčata nakrájíme na drobné kousky stejně jako čerstvou bazalku, osolíme, opepříme, přidáme olivový olej a promícháme. Na opečený chléb navrstvíme rajčata a nakonec se pochválíme za skvělé jídlo.


Zahušťování guláše, polévek a omáček

Starý chléb můžeme využít nejrůzněji, a jedním ze způsobů je i jeho použití na zahušťování polévek, gulášů a omáček. Starý chléb se nastrouhá a rozvaří, čímž se vařená směs zahustí. Chléb nás tedy dokáže zachránit, když vyrobíme příliš řídkou omáčku nebo polévku.